*Безкоштовні дзвінки для всіх операторів

НОВЕ ВІДЕО НА ЮТУБ-КАНАЛІ: HAMILTON VENTURA DUNE LIMITED EDITION

НОВЕ ВІДЕО НА ЮТУБ-КАНАЛІ: HAMILTON VENTURA DUNE LIMITED EDITION

Всім привіт - з вами Юля на Ютуб-каналі THEWATCH! Насипали мені там трошки за Gucci, тож сьогодні я підготувала вам огляд на старі добрі годинники Hamilton!

Я вже не раз розповідала, наскільки кіношним є Hamilton - і сам бренд цим дуже пишається, продовжуючи цю традицію і в сучасному кіно. Точно відомо, що годинники Hamilton з’явились десь 400 фільмах, а може й більше. 

Дебют відбувся ще в 1932 році - чесно скажу, я чогось думала вперше Хамільтон з’явився в мюзиклі Блакитні Гаваї  - це 1961 рік. Але насправді це був 1932 рік, фільм «Шанхайський експрес» з Марлен Дітріх. Серед найвідоміших фільмів, де засвітився Хамільтон, це “Люди в Чорному”, само собою “Інтерстелар”, “Тенет”, “Марсіанін”, “Бондіана”, “Індіана Джонс” - ну правда, дуже багато. І класно те, що Хамільтон часто додає кіношні моделі в регулярний асортимент, і не є великою проблемою придбати саме цей годинник в вашу колекцію, якщо він аж так вам сподобався. А ще на відміну від багатьох годинникових брендів зі статусом культові, за Hamilton вам не прийдеться платити якісь космічні гроші.

HAMILTON VENTURA EDGE DUNE LIMITED EDITION H24624330

Так от одним з найсвіжіших голлівудських релізів Hamilton стали годинники Ventura для фільму “Дюна: Частина Друга”. Саме для фільму Hamilton створив спеціальний «Годинник пустелі». Бренд співпрацював як з режисером фільму Дені Вільньовим, так і з  майстром реквізиту Дугом Гарлокером, щоб створити гаджет для Фріменів, групи вихідців із планети Арракіс, про яку йдеться у фільмі.

В пресрелізі Hamilton пише, що «не знав про функції цього годинника-інструмента, але надав серію ескізів, які були створені на базі історії «Дюни» письменника Френка Герберта та бачення фільму режисера Вільньова. Режисерська команда ніби дала запит створити щось на зап’ястя Фріменів, але ця штука не обов’язково мала показувати час - короче кажучи, запит був доволі розмитим. Цікаво, що слово годинник в принципі не використовували - замість нього був wrist instrument або наручний інструмент. Щобільше, у Hamilton був повний карт-бланш - робіть що хочете, але не зовсім годинник.

Hamilton Ventura Dune

В результаті ми бачимо годинник пустелі, який має трохи порепаний вигляд через штучно зістарене потьмяніле покриття і насправді відмінно підходить для мешканців пустелі, що живуть за рахунок продажу спецій. Циферблат годинника виглядає як мікрочіп, огорнутий міцним асиметричним екраном. На циферблаті є лінія того самого відтінку, що й блакитні очі Fremenів - також доволі логічний хід Hamilton. Синій колір очей змінюється на цей особливий відтінок блакитного через природний контакт зі спеціями. Саму спецію під назвою Spice Melange можна знайти лише на планеті Арракіс, і вона є центральною в економіці всесвіту Дюни. При введенні у формі наркотику спеція дозволяє людям, яких називають навігаторами, безпечно переміщати кораблі в космосі. Він також наділяє певних людей здібностями передбачити.

Скоріш за все, Годинник пустелі є своєрідною інтерпретацією щита Гольцмана - це захисне поле, створене генератором Гольцмана. Проте саме на Арракісі, планеті де живуть Фрімени, щит міг залишатися активним протягом дуже короткого періоду часу, оскільки його гармонійні вібрації приваблювали піщаного черв’яка.

HAMILTON VENTURA XXL BRIGHT DUNE LIMITED EDITION H24614330 Є в наявності

Можна ще довго копирсатись у світі Дюни, бо він великий, цікавий і класно-складно створений. Однак все ж таки сьогоднішній огляд буде не про кіношний годинник, а про два реальних, які були створені, щоб відсвяткувати випуск Dune: Part Two та участь Hamilton в цьому проєкті в ньому.

Hamilton зробив найочевидніший вибір і вписав історію Дюни в свій найфутурустичніший годинник - ну ви вже зрозуміли, що це Ventura! Причому бренд випустив не один, а цілих два годинники - Ventura XXL Bright Dune Limited Edition H24614330 і Ventura Edge Dune Limited Edition H24624330. Обидва є інтерпретацією впізнаваного дизайну Вентури, проте звісно ж з посиланнями на фільм Дюна.

Почнемо з більш традиційної версії Ventura XXL Bright Dune - ми вже бачили екстер'єр цього годинника з характерними плавниками в регулярних випусках, тож тут вся справа у світловому малюнку циферблата.

HAMILTON VENTURA XXL BRIGHT DUNE LIMITED EDITION H24614330

По суті, під сапфіровим склом ми бачимо звичний чорний циферблат зі звичайними білими мітками та годинною, хвилинною та секундною стрілками з чорною обробкою. Проте коли ви натискаєте кнопку на лівій частині корпусу, відбувається магія - циферблат підсвічується синіми лініями, які повторюють дизайн циферблата годинника пустелі, а колір звісно ж черпає натхнення в очах Фріменів.

З точки зору габаритів це доволі величенький кварцовий годинник, який має ширину 52 мм, довжину 46,6 мм і товщину 11,8 мм, з чорним матовим PVD покриттям. До чорного корпуса маємо й чорний каучуковий ремінець із застібкою пряжкою. Водозахист моделі 50 метрів, тираж годинника 3000 штук.

HAMILTON VENTURA EDGE DUNE LIMITED EDITION H24624330

Другий годинник Ventura Edge Dune H24614330 і, як на мене, значно цікавіший. Ця версія також має матовий чорний корпус зі сталі з PVD-покриттям шириною 51 мм, довжиною 47,2 мм і товщиною 13,8 мм. Як і попередня модель, він має чорний каучуковий ремінець з чорною застібкою-пряжкою.

HAMILTON VENTURA XXL BRIGHT DUNE LIMITED EDITION H24614330

А от циферблат тут рельєфний і виглядає як компоненти материнської плати, що розділяють його навпіл. Тут, щоб зчитати час, треба трохи поворухнути мізками, бо час відображається у вертикальному форматі - на верхньому екрані відображаються години, а на нижньому – хвилини. Цифри світяться не дуже яскравим блакитним кольором аж допоки ви не натиснете кнопку на заводній головці. В цей момент відбувається меджик - на циферблаті яскраво засвітиться синє кільце, що імітує рельєфні елементи Годинника пустелі і електронний циферблат! Незадовго до того, як світло вимкнеться, синє світло зростає до піку яскравості, а потім потихеньку тьмяніє. До речі заводна головка також має вставку синього кольору.

Єдиний момент - і підсвітка, і налаштування годинника здійснюється однією кнопкою, що не так вже й зручно. Але з таким годинником взагалі можна на час не дивитись і нічого не налаштовувати - просто тицяти весь час підсвітку. До речі, колеги ж приміряли обидві Вентури - просто так на руці кнопки не натискаються.

HAMILTON VENTURA XXL BRIGHT DUNE LIMITED EDITION H24614330

Ще один цікавий нюанс - замість стандартної задньої кришки корпусу на Edge є гравіювання Арракісу. І водозахист тут також більший й складає 100 метрів. Тираж цієї моделі дещо менший і складає 2000 екземплярів.

Окреме естетичне задоволення вам принесуть спецкоробки, в яких будуть годинники Дюна. Це така собі кругла чорна сфера, яка, якщо я правильно зрозуміла, є посиланням на храм Фріменів, з внутрішньою частиною пісочного кольору, вкритою гравюрами з фільму. Зверніть увагу на підставки - вони також різні. У Ventura XXL Bright Dune вона має пісочну основу, у Ventura Edge - синю. Виглядає прям класно - і 100% робить свій внесок в роздрібну ціну обох годинників.

HAMILTON VENTURA EDGE DUNE LIMITED EDITION H24624330

Ну а тепер до підсумків. Серед цих двох моделей мій фаворит однозначно Ventura Edge -  хоч формально це й Вентура, але корпус більш автентичний та має багато цікавих деталей. Edge же виглядає ще більш футуристично, ніж Вентура взагалі, і загалом якась така фанова - для фанатів Дюни мені здається саме вона буде більш цікавою. Ще прикольний момент з кварцевим механізмом - судячи з усього, це калібр Pulsar, тож ця модель ще й такий собі бленд Pulsar та Ventura - доволі унікальна історія.

По факту Ventura XXL це майже звичайна версія, тільки що з додатковою світловою анімацією, проте зважаючи на різкий стрибок в ціні не зовсім зрозуміло, навіщо її обирати.
HAMILTON VENTURA EDGE DUNE LIMITED EDITION H24624330

Питання ціни буде справедливим для обох годинників - бо вона насправді колюча та болюча, зважаючи на те, що це ще й кварц. Але ціну Ventura Edge все ж таки трошечки легше пояснити. В будь-якому випадку Hamilton Dune це більше фанатська історія, а фанати, як всім відомо, можуть бути дуже завзятими.

Моя частина випуску закінчена, далі ваша - пишіть коментарі та свої думки про Хамільтон, не забувайте про вподобайки та підписку на канал, а я відправляюсь готувати новенький випуск.

Фанат годинників та автор блогу Юля