*Безкоштовні дзвінки для всіх операторів

НОВЕ ВІДЕО НА ЮТУБ-КАНАЛІ: ORIENT CONTEMPORARY

НОВЕ ВІДЕО НА ЮТУБ-КАНАЛІ: ORIENT CONTEMPORARY

Всім привіт - з вами Юля на Ютуб-каналі THEWATCH! Дякую всім за коментарі до попереднього відео про всюдисущий дизайн пана Джеральда Дженти - рада, що вам сподобалось. Але сподіваюсь, що годинникова індустрія покопирсається ще в архівах і видасть що нове чи нове-старе, що ми будемо обговорювати як новий тренд.

Ну а тепер давайте переходити до героя сьогоднішнього огляду - японського бренда Orient!

Можливо історія Orient не така довга й розлога як у Seiko чи Сitizen - офіційно вона починається в 1951 році, але спадщина тягнеться з 1901 року, коли Шогоро Йошіда відкрив магазин Yoshida. Років 20 пан Йошіда імпортував і продавав годинники, а в 1920 році почав виробляти годинники на своїй новоствореній фабриці Toyo Tokei Manufacturing. В 1934 році вже була фабрика Hino. Однак виробництво було недовгим, оскільки фабрика Hino була перепрофільована, і виробництво годинників незабаром припинилося. У середині 1940-х років Hino спробувала відновити роботу та знову виробляти годинники, але незабаром була змушена знову зачинитись.

Згодом працівники закритої фабрики об’єднались і запровадили нову фабрику Tama Keiki, а саме бренд Orient з’явився в 1951 році. Насправді на етапі зародження годинникової індустрії багато компаній не дуже заморочувались щодо брендінгу. Часто годинники мали на циферблаті назву серії чи моделі, а саме назви компанії не було. Яскравий приклад Seiko, який до 1913 випускав просто годинники без бренда Seiko, і тільки в 1913 з’явились перші Seiko Laurel.

Також пам’ятаю натикалась на схожу інфу, коли готувала випуск про перегони механічних хронографів, там згадувався Heuer, який також до певного часу не брендував свої моделі.

Зараз же ми всі розуміємо важливість бренду, при чому не тільки компаній, а й персональні, тому зараз було б не припустимим випускати такий собі ноунейм. Тільки якщо вам абсолютно плювати на вашу репутацію та стратегічний розвиток. А тоді ці речі не здавались аж такими очевидними.

ORIENT CONTEMPORARY RA-AR0009L10B

До речі ви знаєте, в Японії був свій альтернативний Джеймс Бонд - персонаж J3 серії «Ловець шпигунів J3» 1965 року. J3 був агентом, який працював на TULIP, Таємну лінію міжнародної поліції. TULIP мав філії по всьому світу, а агентів, які там працювали, називали ловцями шпигунів. Головою японського відділення був J1. J3, якого зіграв Юсуке Кавадзу, був найкращим агентом TULIP. Їхнім ворогом був TIGER, скорочення від The International Group of Spynage and Revolt.

Серед годинників героя J3 був Orient Calendar Auto Swimmer Worldtrip, який мав інтегровану лебідку або бомбомет у заводній частині. Отакої.

Протягом 1960-х років бренд слідував світовим тенденціям у годинниковій індустрії. І коли годинники перекваліфікувались з практичних інструментів до модних аксесуарів, Orient почав експериментувати й створювати доволі авангардний дизайн у яскравих кольорах. 

ORIENT CONTEMPORARY RA-AR0009L10B

У 1970-х роках з’явилися справді не менш цікаві колірні рішення, наприклад Ace Chrono Jaguar Focus з цікавим градієнтним ефектом. Jaguar Focus мав корпус у формі трендової подушки та щей й був оснащений гранованим склом із дев’ятьма гранями. Через два роки Orient випустив модель Mexican — годинник із зеленим циферблатом із гранованим склом і двоколірним корпусом і браслетом.

Через 50 років Orient вирішив підживити цю тенденцію випуском колірних моделей в колекції Contemporary, дві з яких ми сьогодні і оглянемо.

Якщо заглянути на офіційний сайт Orient і подивитись розподіл по колекціях, то ви побачите всього 4 -  Classic, Contemporary, Sport та Revival. Всі ці прізвиська типу Kamasu, Mako, Bambino залишають за кадром та на просторах фанатської спільноти.

RA-AR0010R10B

В колекції Contemporary, до якої належать наші новинки, можна знайти багато моделей доволі класичного дизайну на шкіряних ремінцях та сталевих браслетах, в тому числі й міланському. Багато механіки, але є і кварц, версії з мультикалендарем, а також з відкритими віконцями циферблата - які на мою, одні з найцікавіших. А тепер ще вони додатково заграли новими фарбами завдяки яскравим кольорам циферблата.

В Україну приїхало 4 нові моделі - сталеві із зеленим, бірюзовим, червоним циферблатом та білим, але в золотистому корпусі. Але для нашого огляду ми взяли дві - трендовий бірюзовий RA-AR0009L10B і яскравий червоний RA-AR0010R10B.

RA-AR0010R10B

Отже, силует наших моделей трошечки нагадує обриси деяких варіацій колекції Orient Star, проте звісно ж має значно простішу обробку. Нагадую вам, що сам Orient виділяє Star майже як окремий бренд. Тож можливо в майбутньому її чекає доля, аналогічна преміальним Grand Seiko, які стали абсолютно окремим брендом концерна Seiko.

Переважно сатинований корпус неабияк розбавляють поліровані грані, які додають загальному образу більшої складності та ніби продуманості. Габарити складають 40,8 мм в діаметрі, 48,5 від вушка до вушка і 10,9 мм в товщину - доволі помірні як для механіки, а це саме вона.

Рухаємось далі до центрального елемента моделей - так так, до циферблата. Як бачимо, багатьом брендам не дають спокою лаври Тіффані, тож і Orient вийнятком в цьому плані не став. До речі зауважу, що саме колір Tiffany є запатентованим, тому бренди використовують подібні пантони, але не саме цей.RA-AR0010R10B

Друга модель має червоний циферблат - останнім часом ми доволі часто бачимо його в чоловічих годинниках. А цього року ще й багато хто з брендів презентував свої червоні версії до Року Дракона китайського зодіакального календаря.

Циферблат незалежно від кольору створено в стилістиці сонячні промені, тож схований під сапфіровим склом він грає відблисками під різними кутами. Накладені сріблясті мітки у формі здвоєних брусочків трохи підняті вгору, над кожною є маленькі люмінесцентні точки, а на периферії циферблата розташована хвилинна доріжка у формі залізниці. Стрілки форми батон також мають люмінесцентне покриття, що забезпечує достатню читабельність годинника в темряві. Люм доволі яскравий, зеленого кольору. З 8 до 10 години розташоване віконце, що відкриває вид на механічний калібр F6S22, з 5 по 7 годину маємо окремий секундний індикатор. Заводна головка на 3 годині брендована логотипом Орієнт зі львами.

Прозора задня кришка також відкриває нам вид на калібр F6S22 - це доволі стандартний для Orient механізм, який практично немає ніякого декору. Технічні характеристики передбачають 40 годин запасу ходу та точність в діапазоні+25 /-15 секунд на день. Водозахист моделі 50 метрів.

До корпусу маємо також доволі стандартний сатинований браслет зі штампованою застібкою з кнопками.RA-AR0010R10B

Ну а тепер до підсумків. Через те, що я особисто не можу оцінити відчуття годинника на руці, бо це трохи не мій розмір, я розпитала колег. І ось що мені розказали. Годинник має доволі довгі вушка,  тож якщо у вас обхват зап’ястя десь до 17 см, ця модель може просто не лягти на руку і вушка будуть стирчати. Тому я завжди наголошую за можливості приміряти модель на руці, бо такі штуки по фото ви не відчуєте.

Ще один момент стосується читабельності. У червоних з цим проблем немає, а от на світлих бірюзових сріблясті елементи відблискують і їх досить складно роздивитись в певних положеннях годинника.

З точки зору візуала годинники непогані, можливо тут немає якихось витончених деталей, але вони доволі яскраві та впадають в око. Окрім цього певні нюанси компенсує більш ніж адекватна ціна як на механічний годинник із сапфіровим склом.

Фанат годинників та автор блогу Юля