*Безкоштовні дзвінки для всіх операторів

НОВЕ ВІДЕО НА ЮТУБ-КАНАЛІ: ДОБІРКА ТИТАНОВИХ ГОДИННИКІВ

НОВЕ ВІДЕО НА ЮТУБ-КАНАЛІ: ДОБІРКА ТИТАНОВИХ ГОДИННИКІВ

Всім привіт - мене звати Іра, і ви на Ютуб-каналі THEWATCH! Можливо, з деякими підписниками та глядачами ми навіть знайомі й бачились наживо. Але це не точно. Сьогодні мій дебют на каналі, тож поставте, будь ласка, багато вподобаєк для підтримки.

У Юліному випуску про тренди 2023 року серед купи різних тенденцій була й популярність годинників з титану. Це не означає, що всі бренди прям масово почали випускати багато титанових годинників, проте все ж таки ми бачимо як мінімум регулярні релізи в різних цінових категоріях. Тому сьогодні в моєму дебютному випуску буде невелика добірка титанових годинників.

Перш ніж перейти саме до моделей, трохи розкажу про титан як матеріал для виробництва годинників. В чому взагалі його сіль і який сенс обирати титан, а не звичну всім нержавіючу сталь. 

Взагалі використовують не чистий титан, а його сплави, в годинниковій індустрії це два варіанти - Клас 2 і Клас 5. Клас 2 — це титан, який забезпечує легку вагу та стійкість до корозії, але він не такий міцний, як сплав класу 5. Клас 5 — це титан з домішками алюмінію та ванадію, який має підвищену міцність, жаростійкість і стійкість до корозії. В більш дорогих моделях чи брендах зазвичай використовують саме п’ятий клас.

Одна з характерних особливостей титану - це його низька щільність. На практиці це означає, що титановий годинник буде значно легшим, ніж його аналог з нержавіючої  сталі. 

Тут цікава штука, тому що для багатьох людей ось ця важкість годинника є своєрідним показником якості. Тобто спочатку легкість титану може бути незвичною і незрозумілою. З іншого боку, якщо для вас важливим критерієм вибору є саме вага, то титан ідеально підійде для вас.

Попри малу вагу та низьку щільність, титан дуже міцний, якщо порівнювати зі сталлю Титан другого класу, то міцність вище майже в 2 рази, а якщо взяти п’ятого класу, то взагалі в 5 разів вища. Для повсякдення вам з головою вистачить і сталі, просто майте на увазі цю особливість титану.

Твердість титану також вища, правда це не заважає йому дряпатись - це відбувається через те, що в процесі носіння титан утворює оксидний шар на поверхні, і от саме його так легко подряпати.

Важлива перевага титану - його супер гіпоалергенність. Нержавіюча сталь 316L або 904L також є гіпоалергенною, проте в складі є невелика кількість нікелю, на який досить рідко, але може виникнути алергія. З титаном такого не буде, тому його часто використовують і для протезування.

Титанові сплави мають вищу стійкість до корозії, ніж сталь, тому його часто використовують саме для дайверських годинників, які контактують із солоною водою.

Також тут значно нижча теплопровідність - тобто титан не буде неприємно холодним взимку чи розпеченим влітку. Ніби маленька деталь, але насправді доволі відчутна в певних ситуаціях.

Серед візуальних особливостей титану більш темний, такий собі індустріальний відтінок - у більшості випадків, його можна легко відрізнити від сталі. Хоча, наприклад Сейко в своїх моделях Астрон його гарно полірує і з першого погляду здається, що перед вами сталевий годинник.

З нашого досвіду, титанові годинники обирають саме через маленьку вагу та гіпоалергенність. Тому, якщо для вас ці моменти важливі, пропоную подивитись наступні моделі годинників.

CITIZEN ECO-DRIVE CA4570-88X

Почнемо з Citizen ECO-DRIVE CA4570-88X. Однією з характерних особливостей Citizen є використання технології Eco-Drive - мабуть, немає жодного іншого годинникового бренда, який запропонує аж таку різноманітність моделей на сонячній батарейці. Так, є певний асортимент в Seiko та Casio, але він значно менший. Ще одна фішка Citizen - це як раз титанові годинники. Є багато варіацій і Eco-Drive, і механіки, як дайвери, так і хронографи або трьохстрілочники. Перша модель це як раз кварцовий хронограф, який нещодавно приїхав в Україну. Отже, перед нами годинник в корпусі діаметром 43,5 мм товщиною 12 мм - тобто модель доволі габаритна, але за рахунок титана, з якого зроблено і корпус і браслет він відчувається дуже легеньким на руці.Citizen до речі використовує тут сплав, який вони називають Super Titanium - Сітізен наносить додаткове покриття Duratech, що підвищує твердість і судячи з опису, в результаті виходить титан 5 класу. Під сапфіровим склом маємо темно-зелений циферблат із стільниковим паттерном, на фоні якого розташовані регістри хронографа та 24-годинний індикатор. Між 4 та 5 годиною є апертура дати, на периферії циферблата тахіметрична шкала чорного кольору. Кнопки хронографа дещо втоплені і не сильно виступають з корпусу, що, як на мене, досить зручно. Всередині встановлено калібр Eco-Drive B620 із запасом ходу 9 місяців. Водозахист складає 100 метрів. Доволі практичний годинник з гарним набором характеристик та ще й за привабливою ціною.

 LONGINES SPIRIT FLYBACK TITANIUM L3.821.1.53.6.

Тепер пропоную стрибнути в трохи інший ціновий сегмент, тож перед вами хронограф LONGINES SPIRIT FLYBACK TITANIUM L3.821.1.53.6. Колекція Spirit зібрала всі характерні елементи пілотських годинників та й загалом підкріплена серйозною авіаційною історією Longines. І саме тут є декілька варіацій в титані, але для огляду я вирішила додати саме хронограф, бо він ще не з’являвся в жодному з наших випусків і загалом не так давно приїхав в Україну. Ця модель виконана з титану 5 класу, тобто має підвищені показники міцності та твердості. Годинник має діаметр 42 мм і немаленьку товщину 17 мм - частково за рахунок куполоподібного сапфіру, але факт залишається фактом - модель доволі товстенька. Але при цьому вага складає всього 124 грами. Щоб ви розуміли, аналогічна сталева важить 178 грамів, тобто різниця доволі суттєва. Циферблат антрацитового кольору доповнює чорна керамічна вставка безелю та арабські цифри із золотистими акцентами та яскравим люмом Super-LumiNova. Цікава штука тут, окрім візуала - це хронограф flyback. Він дозволяє зупиняти, запускати та скидати хронограф одним натисканням кнопки. В повсякденні  він навряд чи буде в пригоді, але якщо брати саме Longines, то ця модель є своєрідним посиланням на 1930-ті роки, коли бренд презентував функцію flyback і розпочав виробництво калібрів 13ZN. Тож виходить наш хронограф поєднує в собі і історію, і технологічність. Тут звісно маємо вже сучасний калібр L791.4, який працює на частоті 28800, маж сертифікацію COSC та непоганий запас ходу 68 годин. Водозахист складає 100 метрів, заводна головка загвинчується. Якщо не дуже хочете браслет, є аналогічна модель на нейлоні.

 CERTINA DS-2 SEA TURTLE CONSERVANCY EDITION C024.607.48.051.10

Повертаємось в більш притомний прайс з годинником CERTINA DS-2 SEA TURTLE CONSERVANCY EDITION C024.607.48.051.10. Це трьохстрілочний дайвер в матовому корпусі діаметром 42 мм при товщині 11,7 мм, що для дайверського годинника дуже помірно. На офіційному сайті Сертіна немає точної інформації, який саме тут титан, але це насправді формальність, бо навряд чи ви вирішите просто заради цікавості виміряти твердість корпусу і розгадати цю загадку. Але якщо в пресрелізах буде така інфа, заради порядку я вам її повідомлю. Отже, перед нами доволі стриманий годинник, в якому переважають приглушені кольори, єдиним яскравим акцентом є світло-блакитна секундна стрілка та центральна смужка на нейлоновому ремінці. Такий колір обрали не просто так - це посилання на Sea Turtle Conservancy, дослідницький фонд, який вивчає черепах. Сертіна співпрацює з ним вже декілька років. Яскравий люм, однонаправлений безель та заводна головка, що загвинчується - всі дайверські атрибути присутні в цій моделі. Всередині встановлено механічний калібр POWERMATIC 80.611 з антимагнітною пружиною Nivachron та запасом ходу 80 годин. Водозахист моделі складає 200 метрів. А вага годинника всього 65 грамів - дуже легенький попри те, що дайвер.

 HAMILTON KHAKI FIELD TITANIUM AUTO H70545540

Йдемо далі і змінюємо стилістику - перед нами доволі канонічний field watch HAMILTON KHAKI FIELD TITANIUM AUTO H70545540 від Hamilton. Візуал, який ви очікуєте від годинника в стилі мілітарі тут присутній - великі читабельні арабські цифри, додаткова 24-годинна шкала, стрілки-мечі також з люмом. Центральна частина циферблата трохи втоплена та відокремлюється від зовнішньої за допомогою як раз 24-годинної шкали. На відміну від попередніх моделей тут титан трошечки світліший. До корпуса діаметром 42 мм й товщиною 11,45 мм пасує доволі м’який нубуковий ремінець з прострочкою, застібка ремінця класична пряжка. Це механіка, до речі без апертури дати, за роботу годинника відповідає калібр H-10 із запасом ходу 80 годин. Водозахист 100 метрів - і це більше, ніж в класичних філдах Хамільтон на ручці, що доволі практично і продумано. Вагу Hamilton не вказали, а ми поки що в магазині кухонні не купили, тож точний показник не скажу, але в руках дуже легкий. Окрім синього циферблата, в титані також є моделі зі світло-зеленим, чорним та синім циферблатом.

 EDOX CO-1 10242 TINB BUICDN

Щоб трошки додати різноманіття брендів та літніх кольорів вирішила додати титановий кварцовий хронограф EDOX CO-1 10242 TINB BUICDN з ніжно-блакитним циферблатом. Попри те, ще це кварцовий хронограф, а не механічний, товщина як в механіці - аж 15,5 мм. Так, тут 1000-метровий водозахист, ще й сапфірове скло товщиною 3 мм, але все одно як для кварцу трохи занадто - тож думаю ця модель сподобається фанатам великих годинників, бо і діаметр також немаленький і складає 45 мм. Великий водозахист забезпечує в тому числі заводна головка, що загвинчується, також тут є гелієвий клапан та однонаправлений безель з керамічною вставкою. Правда саме дайверської сертифікації нема. Годинник має білий каучуковий ремінець з розкладною брендованою застібкою. Вага цього товстуна складає всього 139 грамів - знов ж таки, була б це сталь, рука могла б і втомитись його носити.

Не могла ця добірка обійтись і без Seiko Astron GPS Solar. Я вирішила додати дві моделі в різних корпусах, які є наразі актуальними в колекції Astron. Загалом в цієї серії є дві особливості - само собою основна - це використання кварцових калібрів на сонячній батарейці, який синхронізуються із супутниками за допомогою GPS і налаштовують точний час в різних точках планети. Доволі зручна штука для мандрівників, правда в наших реаліях з мандрівками є очевидні проблеми. Проте це поки що. Друга ж фішка Астрона - це переважно титан як матеріал корпусу та браслету. Сталь є, але зустрічається рідко.

SEIKO ASTRON GPS SOLAR MORNING STAR LIMITED EDITION SSJ021J1.

Почнемо з новинки яка тільки-но приїхала в Україну - SEIKO ASTRON GPS SOLAR MORNING STAR LIMITED EDITION SSJ021J1. Кольори годинника обрали не просто так - чорний титановий корпус і браслет черпають натхнення з темряви нічного неба. А блискучий і насичений синій циферблат відображає небо, яке поступово починає світитися з темряви. Золоті акценти - це посилання на сяйво Венери та зірок на ранковому небі. Зверніть увагу, що циферблат не тільки блищить, а ще й має градієнт.

Корпус діаметром 41,1 мм з розміром від вушка від вушка 48,6 мм має товщину 12 мм і характерний 8-кутний з рубаними гранями. От у мене цей корпус чомусь асоціюється з японськими авто 1980-их років - трохи незграбні, але зі своїм певним шармом. Всередині встановлено калібр 3X62 на сонячній батареї - серед функцій є авіарежим, відображення результату прийому та статусу захоплення супутника, автоматичне вирівнювання положення стрілки. Запас ходу складає 6 місяців. Вага цього годинника всього 110 грамів - візуально він точно виглядає значно важчим та габаритнішим.

 SEIKO ASTRON GPS SOLAR LIMITED EDITION SSH135J1

Другий Astron SEIKO ASTRON GPS SOLAR LIMITED EDITION SSH135J1 нашої добірки має інший корпус - загалом його представили до 10-річчя серії Astron, і на мою думку він вийшов дійсно влучним. Бо, наприклад, перші моделі Astron були досить великими через габаритні механізми. Але Seiko вдосконалила свою технологію та представила нові калібри значно менших розмірів. Ну і як наслідок маємо менші годинники. Цей, наприклад має корпус діаметром 42,7 мм при товщині 12,3 мм - показники вищі, ніж в попередній моделі, але виглядає він менше за рахунок продуманої ергономіки. І загалом, попри наявність кутастих граней, годинник все-таки якийсь більш витончений та елегантний. Саме в цій моделі мені сподобався циферблат - його прикрашено ромбоподібним орнаментом, плюс на світлому циферблаті класно виглядають сині акценти. Синя вставка безеля до речі зроблена із сапфірового скла - якщо не помиляюсь, в рамках концерну Сейко цю практику започаткував бренд Grand Seiko. До речі, в обох годинниках Astron Seiko використовує титан з додатковим безбарвним покриттям Diashield, що збільшую стійкість до подряпин. І ще приємний бонус годинника - додатковий каучуковий ремінець білого кольору. Знаючи поточні ціни на ремінці, це точно круте доповнення. Калібр тут інший, 5X53, але функціонал схожий, а запас ходу також складає 6 місяців. Водозахист аналогічний і складає 100 метрів.

 CITIZEN PROMASTER FUJITSUBO TITANIUM AUTOMATIC 41 MM NB6021-68L

Повернемось до Citizen і тут з’являється годинник CITIZEN PROMASTER FUJITSUBO TITANIUM AUTOMATIC 41 MM NB6021-68L з колекції Promaster. Титан тут точно доцільний, бо це ж сертифікований дайвер і висока корозійна стійкість зайвою точно не буде. Це доволі компактний, але сертифікований дайвер діаметром 41 мм й товщиною 12,3 мм з великими люмінесцентними мітками та стрілками в стилі Mercedes. Як і в попередній моделі, тут використовується титан з покриттям Durateck для корпуса та браслета. Циферблат сховано під сапфіровим склом з антивідблисковим покриттям, вставка безеля алюмінієва. Всередині встановлено механічний калібр 9051 з автопідзаводом, який працює на частоті 28800 в час і має серйозний антимагнітний захист до 16000 А/м. Запас ходу 42 години.

CERTINA ACTION DIVER C032.807.44.081.00.

Ще один варіант від Certina - це також дайвер CERTINA ACTION DIVER C032.807.44.081.00. В асортименті Certina є два розміри такого корпуса, ми вирішили взяти більш компактний діаметр 38 мм. Тут такий характерний темний титановий відтінок, з першого погляду можна відрізнити від сталевих версій - Certina не намагається приховати титан під поліруванням. Це доволі класична варіація дайверського корпуса Сертіни, проте є один нюанс, що освіжає годинник - це мітки та стрілки яскравого блакитного кольору. Загалом приємна легенька титанова механіка в компактному корпусі з водозахистом 300 метрів та практичним запасом ходу 80 годин. Відносно інших моделей ще й приємна ціна.

LONGINES HERITAGE AVIGATION BIGEYE L2.816.1.93.2

Завершимо невеличку добірку титановим хронографом LONGINES HERITAGE AVIGATION BIGEYE L2.816.1.93.2. Як і Spirit, доволі цікава модель з історією. Базовий дизайн BigEye заснований на льотному хронографі 1930-х років, який був відсутній в архівах бренду, допоки колекціонер не показав його музею Longines. Як на мене, в цій моделі трохи більше вінтажного вайбу, в тому числі й завдяки куполоподібному сапфіровому склу, що прикриває градієнтний синій циферблат із зернистою текстурою. Він менший і за діаметром, який складає 41 мм, і за товщиною - 14,5 мм замість 17 мм у Spirit. Але й флайбека тут нема, якщо вам він аж так дуже потрібний. З іншого боку, тут такий собі водозахист - всього 30 метрів, тоді як в Spirit 100. Всередині механічний калібр L688, який має 66 годин запасу ходу, проте сертифікація COSC тут відсутня.

Моя перша добірка закінчилась - сподіваюсь, вам сподобалось. На мою думку, титанові годинники це точно не мейстрім. Проте в деяких випадках просто немає ніякої альтернативи - наприклад, якщо ви у списку щасливчиків з алергією на сталь або ж шукаєте супер легкий годинник. І насправді круто, що тепер є така опція - а всього якихось 50 років її не було. І ось на останок вам такий цікавий факт - першим титановий годинник представив Citizen в 1970 році. Так, були прототипи в Omega, однак тільки прототип, а от першим комерційно доступним титановим годинником став Seiko Tuna. Це щоб ви додивлялись наші випуски до кінця і не скіпали посерединці.

Буду вдячна за вподобайки та гарні коментарі - підтримайте мій дебют, щоб це було не останнє відео, в якому я з’явлюсь. Отже, до зустрічі незабаром!

Годинниковий експерт Іра